sayrem
17 بهمن 1401 - 14:21

هرمزگان در ششمین روز دهه فجر/ بهره‌برداری از ۳۸ میلیارد تومان پروژه‌ در بندرخمیر ‌

در ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پروژه‌های شهرستان خمیر در حوزه‌های مختلف با بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پروژه های عمرانی شهرستان خمیر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید و یا کلنگ زنی شد. 

معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان در بدو ورود به بندرخمیر با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد سپس با حضور در مسیر کمربندی این شهر، جایگاه سوخت پایانه بار در بندرخمیر را افتتاح کرد. 

این جایگاه با 12 نازل بنزین و 10 نازل نفت‌گاز در مجموع ظرفیت 250 هزار لیتر بنزین و نفت گاز را دارا می باشد، جایگاه سوخت پایانه بار خمیر با هزینه 80 میلیارد ریال و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث شده و برای 15 نفر شغل ایجاد کرده است 

 امروز همچنین 4 پروژه برق رسانی افتتاح شد، این پروژه ها شامل 7 هزار و500 متر شبکه فشار ضعیف هوایی ، 11 هزار و 148 متر شبکه فشار متوسط هوایی، 28 دستگاه پست هوایی ،590 چراغ روشنایی معابر در مجموع با اعتبار 108 میلیارد ریال بوده است.

همچنین با حضور معاون استاندار هرمزگان چند پروژه در حوزه بهداشت و درمان شهرستان بندر خمیر به بهره‌برداری رسید و یا کلنگ زنی شد، افتتاح بحش مراقبت‌های ویژه بیمارستان نیاپور با سه تخت فعال و با اعتبار 7.5 میلیارد تومان، کلنگ زنی کلینیک تخصصی بیمارستان نیشاپور با تامین اعتبار 7.5 میلیاردی و پایگاه بهداشتی مراقبت مرزی لشتغان از جمله این پروژه‌ها بود.

افنتاح زمین چمن روستای روستای درگور با اعتبار 15 میلیارد ریال و کلنگ زنی واحدهای گلخانه‌ای در کهورستان از جمله دیگر پروژه‌های شهرستان در ششمین روز از دهه مبارک فجر بود. 

بندرعباسقطبگردشگریمی‌شود 

مهدی نوبانی شهردار بندرعباس نیز امروز در نشست خبری تشریح طرح پروژه های دهه فجر ضمن تبریک فرارسیدن این دهه، اظهارداشت: در شهرداری بندرعباس در سه حوزه، کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی های زیادی انجام شده، در 5 ماهه گذشته یک برنامه جامع برای زیبا سازی شهر بندرعباس تدوین کردیم و خوشبختانه در این حوزه پیشرفت داشته‌ایم.

وی افزود: احداث پارک و بهسازی پارک های قدیمی یکی از برنامه های مهم ما بود، بهسازی پارک با هزینه کم و بازدهی بیشتر پروژه خوبی بوده است، در دهه فجر هم پروژه هایی به ارزش 390 میلیارد تومان شامل، زمین ورزشی در سه راه برق، احداث تونل نوری در خیابان دانشگاه به طول 40 متر، احداث پیست دوچرخه سواری در پارک جنگلی، بازسازی و نورپردازی پارک بانوان به بهره‌برداری و افتتاح می رسانیم. 

نوبانی با بیان اینکه گردشگران تقاضای تشکیل پارک صنایع دستی هرمزگان را داشتند اذعان کرد: برای اولین بار نمایشگاه صنایع دستی در پارک دولت احداث و صنایع دستی به عنوان شناسنامه های فرهنگ استان هرمزگان در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی ادامه داد: برای حل مشکل ترافیک در سطح شهر اصلاح‌های هندسی داریم که در چهاراه پردیس و خیابان های چهار منطقه انجام شده، یکی از آنها بازگشایی خیابان 20 متری است که سطح قابل توجهی از ترافیک را کاهش داده است. 

شهردار بندرعباس تشریح کرد: برای اولین بار شاهد احداث و بهره‌برداری از یک پل معلق به طول 85 متر و ارتفاع 260 متر در بندرعباس و در منطقه گردشگری پنجعلی خواهیم بود، همچنین یک ساختمان برای تعزیه خوان ها تدارک دیده شده است. 

شهردار بندرعباس گفت: احداث زمین ورزشی برای شهرک پیامبر اعظم، آسفالت محلات در بافت های فرسوده از کار های روتین شهرداری در بندرعباس است که تلاش شده با جدیت دنبال شود همچنین ما سامانه 137 که یک خدمت نرم افزاری است برای دسترسی بهتر مردم با شهردار را ایجاد کرده‌ایم. 

نوبانی اضافه کرد: راه‌اندازی تلویزیون گمبرون شهر دنبال می‌شود، امیدواریم با تلاش فراوان مشکلات را به حداقل برسانیم و رفاه اجتماعی را برای مردم بندرعباس تامین کنیم به دنبال این هستیم که شهر بندرعباس مرکز گردشگری باشد و از حالت پارکینگ مردم برای سفر به قشم و کیش بیرون بیاید. 

انتهای پیام/864/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1022565