sayrem
19 آذر 1401 - 23:34

قصه مرد نابینایی که با نور دل چراغ زندگی را روشن کرد/ هیچ مشکلی بزرگتر از اراده من نیست

مهدی جواهری روشندل بافقی و خانواده‌اش، دلبستگی به خانواده را در قابی متفاوت از «نور وعشق» ساخته است و می گوید: در کنار همسر و فرزندانم زندگی عاشقانه و جذابی داریم.

مهدی جواهری یک معلول نابینای بافقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از این شهرستان، اظهار کرد: 40 سال با نابینایی مطلق به دنیا آمدم از همان سال در ادوار مختلف بارها برای معالجه به پزشکان یزدی، تهرانی و شیرازی مراجعه کردم ولی نتیجه‌ای نداشت.

وی افزود: از سن هفت سالگی برای تحصیل به یزد رفتم و در مدرسه موسوی که هم ابتدایی و هم راهنمایی داشت در کنار نابینایان تحصیل کردم و سپس به بافق آمدم در دبیرستان باهنر این شهر، همراه با افراد عادی( بیناها) تا دیپلم ادامه دادم و سپس ترک تحصیل کردم.

این روشندل بافق با بیان این‌که امروز در کنار همسر و سه فرزندم زندگی خوب، عاشقانه و جذابی دارم، گفت: از کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشتم و در مسابقات گلبال (ویژه نابینایان) شرکت کردم.

جواهری بی توجهی به مشکلاتش را رمز حال خوبش دانست و گفت: وقتی که مطمئن شدم که هیچ وقت بینا نمی‌شوم مصم شدم که باید فردی موفق و عاشق به زندگی و اطرافیانم باشم و به لطف خدا امروز به هدفم رسیدم. 

وی با بیان این‌که من معتقدم هیچ مشکلی بزرگتر از اراده انسانها نیست، گفت: در دوران راهنمایی در مسابقات اذان شرکت کرده که یک بار موفق به کسب رتبه اول استانی و بار دیگر دوم شدم.

وی مهمترین مشکل زندگی خود را اشتغال می‌دانست و در این باره تصریح کرد: خدا را شکر می‌کنم که این مشکلم برطرف شده و اکنون 10 سال است که به عنوان اپراتور در اداره بهزیستی بافق مشغول به فعالیتم.
این روشندل بافقی در ادامه با بیان اینکه در کودکی با عصا تردد می‌کردم، اظهار کرد: رفته رفته ازدواج کردم، ماشین خریدم و الان با خودرو شخصی به رانندگی همشرم رفت و آمد می‌کنم.

جواهری در خصوص وضعیت فضای شهری نیز تصریح کرد: مناسب‌سازی نسبت به آن زمان بهتر شده ولی هنوز مطلوب نیست و از مسئولان خواست به این مهم توجه کنند.

وی ازدواج خود را موفق دانست و افزود: در سال 89 زندگی مشترک را آغاز کرده و همسرش خانه دار است و هیچ نوع معلولیتی ندارد و در سلامت جسمی و روحی به زندگی و تربیت فرزندان می پردازد و توجه زیادی به من دارد.

بتول کریمیان، رئیس اداره بهزیستی بافق نیز درباه آقای جواهری به خبرنگار فارس اظهار کرد: مهدی جواهری دارای سه فرزند پسر است و خدا رو شکر زندگی خوبی دارد.

وی افزود: دو فرزند او به نام محمد جواد و محمد رضا در مدرسه فوتبال آهنشهر بافق از درخشش بسیار خوبی برخور دارند و دارای استعداد‌های برتر ورزشی در شهرستان هستند.

به گفته رئیس اداره بهزیستی شهرستان بافق، پسران این معلول هفته‌ای سه روز در تمرینات فوتبال باشگاه ورزشی- فرهنگی سنگ آهن بافق شرکت می‌کنند.

رئیس اداره بهریستی بافق گفت: آقای جواهری عشق به خانواده دارد و این عشق و دلبستگی به فزرندانش را با حضور در تمرین آن‌ها طعمی متفاوت به آن می‌دهد.

وی تصریح کرد: بچه‌ها تمرین فوتبال را شروع می‌کنند و آقای جواهری ( نابینا) در کنار زمین با چشم دل به تماشای بازی بچه‌هایش می‌نشیند و از صدای شادی و قهقه آنان لذت می برد.

کریمیان خاطرنشان کرد: همسرآقای جواهری هم در زمین ورزش و در کنارش به گزارش بازی می‌پردازد و حرکات و رفتار بچه‌ها را در زمین برای او توصیف می‌کند.

وی افزود: خلق صحنه‌هایی از حس پدرانه آقای جواهری در این لحظات قابل توصیف نیست و صحنه‌هایی عاشقانه توام با نشاط و شادابی را رقم می‌زند.

رئیس اداره بهریستی بافق اظهارنشان کرد: آقای جواهری یک سالی است که این تجربه را حس می‌کند و با تمام وجود بازی فزرندانش را دنبال می‌کند و برای آنان آرزوی موفقیت دارد.

پایان پیام/ع
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 904060