sayrem
19 اسفند 1401 - 17:35

کاشت 50 اصله درخت مثمر و 5 هکتار گل ویژه نوروز 1402 در یزد

رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری یزد با اشاره به اهمیت ساماندهی سه بوستان بزرگ این شهر میراث جهانی برای خدمت رسانی به مسافران نورزی، گفت: عملیات کاشت 50 اصله درخت مثمر در یزد از 15 اسفند آغاز و تا 21 همین ماه در مناطق مختلف یزد ادامه دارد.

محمدحسن منصوری زاده، رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از این استان، اظهار کرد: کاشت پنج هکتار از فضای سبز شهری برای گل‌کاری نوروزی و ۵۰ اصله درخت در مناطق از پیش تعیین شده در سطح شهر یزد از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار مدیریت شهری یزد است.

وی رویکرد این دوره مدیریت شهری در کاشت درخت را کشت درختان مثمر و سازگان با اقلیم یزد دانست و افزود: امسال عملیات درخت‌کاری در یزد به صورت منطقه محور اجرا خواهد می‌شود.

منصوری‌زاده هدف از محور بودن کاشت درخت در نوروز ۱۴۰۲ را عدالت اجتماعی در این باره عنوان کرد و گفت: فعالیت درختکاری در سازمان سیما و منظر شهرداری یزد از ۱۵ اسفند آغاز و تا ۲۱ همین ماه در سطح شهر یزد ادامه دارد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یزد با بیان این‌که جشن درختکاری در مناطق یک بلوار شادمان،  بلوار شهید ابراهیم ترک، سه بلوار دفاع مقدس، چهار خیابان موسی‌بن جعفر و پنج بوستان وحشی بافقی واقع در خیابان مهدی(عج) برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز، طرح ساماندهی بوستان‌ها و فضای سبز شهری را برای پذیرایی از مسافران نوروزی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که سه بوستان کوهستان، بزرگ شهر و مهروملل برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در این سه بوستان خدماتی نظیر پارکینگ، سرویس بهداشتی، نمازخانه و غیره برای آرامش خاطر و سهولت در خدمت رسانی به مسافران ارائه می‌شود.

منصوری زاده در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به تقارن عید نوروز و ماه مبارک رمضان تمهیداتی برای حفظ شأن این ماه پر خیر و برکت نیز در نظر گرفته شده که نه تنها محدودیتی برای مسافران ایجاد نخواهد کرد بلکه تجربه‌ای شیرین و به یادمانی از نوروز امسال برای آنها به یاد خواهد گذاشت.

پایان پیام/ح

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1084873