sayrem
18 اسفند 1401 - 14:33

استاندار یزد: نگاه حاکم بر راه‌اندازی معادن و صنعت هسته‌ای اجتماعی سازی است

استاندار یزد با بیان این که اکتشاف معادن گامی موثر و مهم در راستای تحقق جهاد امیدآفرینی واعتماد زایی دارد، گفت: نگاه حاکم بر راه‌اندازی معادن و صنعت هسته‌ای اجتماعی سازی است و همه مردم باید بتوانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مهران فاطمی ظهر امروز در آئین آغاز عملیات اکتشاف و بهره برداری از معدن سنگ آهن آنومالی ۸ ناریگان که با عنوان مجتمع شهید احمدی روشن فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این رویداد اتفاقی بزرگ در مسیر توسعه پایدار است.

وی با اشاره به اهمیت حضور معاون رئیس جمهور طی کمتر از سه ماه در شهرستان بافق را حائز اهمیت دانست و افزود: نگاه حاکم بر راه‌اندازی معادن و صنعت هسته‌ای اجتماعی سازی است و همه مردم باید بتوانند از این ظرفیت بهره مند شوند.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به ضرورت استمرار نگاه حمایتی انرژی اتمی در حوزه راه‌اندازی معادن مختلف، گفت: این مهم گامی موثر و مهم در راستای تحقق جهاد امیدآفرینی واعتماد زایی دارد.

فاطمی توجه به مسئولیت اجتماعی معادن را از جمله الزامات اجرایی برای فعالیت معادن دانست و بیان کرد: این مهم را ویژه و با تمام ظرفیت دنبال می کنیم.

فاطمی خاطرنشان کرد: سهم مسئولیت‌های اجتماعی معادن باید در کنار اعتبارات توسعه‌ای، زمینه توسعه هرچه بیشتر بافق و رفع مشکلات این شهرستان را فراهم کند و نه تنها زمینه‌ساز رشد این شهرستان شود بلکه زمینه ارائه خدمات بهتر به دیگر نقاط استان را هم فراهم کند.

حمیدیان مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق هم در این مراسم خاطرنشان کرد: امروز در نقطه‌ای هستیم که شرکت سنگ آهن مرکزی باید به عنوان بازویی برای مجموعه هایی مثل سازمان انرژی اتمی عمل کند و پس از اقداماتی که در حوزه‌های مخلتف انجام داده، الان در حال حرکت به سمت بهره‌برداری در عمق ۵۰۰ متر می‌رود.

وی با بیان این‌که بسیاری از افراد این کار را سخت می‌دانستند گفت: مشکل اصلی این است که در بسیاری موارد ما به سمت کارهای سخت نمی‌رویم و اگر چنین کارهایی را با جدیت انجام دهیم موفقیت‌های بسیار بزرگتری هم به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق خاطرنشان کرد: در ابتدای فعالیت در این عرصه با شش میلیون تن سنگ روسطحی هم مواجه شدیم که این اتفاق هم بسیار خوب است، گفت: این شروع یک کار بسیار بزرگ است و به تنهایی توسط سنگ آهن مرکزی امکان‌پذیر نیست و باید تمام بخش‌ها نسبت به آن اهتمام و همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1083253