sayrem
25 بهمن 1401 - 21:27

معاون استاندار یزد: واحدهای صنفی که کشف حجاب کنند پلمب می‌شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعای استاندار و جانشین قرارگاه عفاف و حجاب استان یزد گفت: چنانچه فروشنده صنفی کشف حجاب داشته باشد، مغازه وی توسط پلیس اماکن پلمب خواهد شد، ضمن این که پاساژها و اماکن تجاری نیز باید شیوه‌نامه‌های ابلاغی عفاف و حجاب را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، علی‌اکبر عزیزی پیش از ظهر امروز در ششمین جلسه قرارگاه عفاف و حجاب استان با بیان این‌که دشمن با همه توان به میدان آمده و تمام سرویس های اطلاعاتی دشمن پشت مسائل فرهنگی قرار دارند، اظهار کرد: با توجه به اتفاقاتی که در حوزه عفاف و حجاب در ماه‌های اخیر در استان شاهد بودیم، مصوب می‌شود تمام اصناف نسبت به رعایت حجاب توسط فروشندگان ملزم هستند و همچنین مسئولیت تذکر به مشتریان خود را نیز برعهده دارند.

وی افزود: چنانچه فروشنده صنفی کشف حجاب داشته باشد، مغازه وی توسط پلیس اماکن پلمب خواهد شد، ضمن اینکه پاساژ ها و اماکن تجاری نیز باید شیوه نامه‌های ابلاغی عفاف و حجاب را رعایت کنند.

معاون استاندار یزد با بیان این‌که مصوبات وزارت کشور در این حوزه نیز به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده که وظیفه دارند آن را اجرایی کنند، گفت: وضعیت عفاف و حجاب در استان نسبت به ماه های گذشته بهتر شده است.

عزیزی تصریح کرد: در بازدیدی که شب گذشته با دادستان استان از اماکن تجاری داشتیم، وضعیت بهتر شده اما هنوز در شان مردم دارالعباده یزد نیست و امیدواریم با اقدامات پیش رو این مهم محقق شود.

وی برپایی نمایشگاه مد و لباس اسلامی در محل دائمی نمایشگاه‌های استان، صدور برگزاری نمایشگاه‌ها با محوریت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تربیت آمرین به معروف در حوزه حجاب از مهم‌ترین مصوبات این قرارگاه بود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1038889