sayrem
17 بهمن 1401 - 12:02

2 تن علوفه با هلی‌کوپتر در مناطق حفاظت‌شده چهارمحال و بختیاری توزیع شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برف سنگین علوفه‌رسانی زمینی را در برخی مناطق حفاظت‌شده غیرممکن کرد، گفت: از طریق هلی‌کوپتر هلال احمر، عملیات هلی‌برد انجام و ۲ تن علوفه در منطقه تنگ‌صیاد و شیدا توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری سعید یوسف‌پور با اشاره به بارش برف سنگین چند روز اخیر در استان گفت: بارش برف سنگین در مناطق مختلف استان باعث شد که بحث علوفه‌رسانی به حیات وحش در پارک ملی تنگ صیاد و منطقه حفاظت‌شده شیدا از طریق زمین غیرممکن شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با پیگیری مستقیم ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، از طریق هلی‌کوپتر هلال احمر، عملیات هلی‌برد انجام شد و ۲ تن علوفه در سطح هر دو منطقه توزیع شد تا فشار گرسنگی بر حیات وحش کاهش یابد.

 وی خاطرنشان کرد: حفاظت از تنگ صیاد قدمتی ۵۰ ساله دارد و غالب حیات‌ وحش این منطقه، قوچ، میش، کل و بز است که در صورت بی‌توجهی به رساندن مواد غذایی به این حیوانات ممکن بود این مناطق حفاظت‌شده با بحران روبرو شوند.

یوسف‌پور اظهار داشت: منطقه حفاظت‌شده شیدا نیز از مناطقی است که هم به لحاظ پوشش گیاهی و هم تنوع زیستی بسیار غنی است و در این منطقه گونه‌هایی چون قوچ، میش، کل و بز وجود دارد.

۲ محیط‌بان استان از محاصره برف رها شدند

وی، در ادامه با اشاره به گرفتار شدن تعدادی از محیط‌بانان استان در محاصره برف، گفت: ۲ نفر از محیط‌بانان در منطقه حفاظت‌شده قیصری در محاصره برف قرار گرفتند و به دلیل قطع‌شدن برق و عدم آنتن‌دهی تلفن همراه، به مدت ۳ روز امکان برقراری تماس با این همکاران میسر نبود. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: محیط‌بانان در این فاصله موفق شدند از پاسگاه منطقه قیصری خارج شوند و خود را به نزدیک‌ترین محل موجود که کارگاه سد کوهرنگ ۳ بود، برسانند. 

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022159