sayrem
17 بهمن 1401 - 13:52

محورهای مهم تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس چه بود؟/ لزوم تسریع در بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس

لزوم تسریع در بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس، تلاش مذبوحانه و شیطانی دولت‌های غربی علیه جمهوری اسلامی و لزوم رسیدگی به افزایش قیمت گاز، از مهم‌ترین محورهای تذکرات شفاهی نمایندگان ملت بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز 17 بهمن، در تذکر شفاهی خود، به مسائل مهمی همچون لزوم تسریع در بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس، تلاش مذبوحانه و شیطانی دولت‌های غربی علیه جمهوری اسلامی و لزوم رسیدگی به افزایش قیمت گاز، اشاره کردند.

در همین راستا، سید مرتضی حسینی، نماینده مردم میانه، در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت زینب (س) و تسلیت به زلزله‌زدگان خوی و درخواست توجه بیشتر به حادثه‌دیدگان از سوی مسئولان گفت: با دولت و مردم ترکیه و سوریه نیز به دلیل وقوع زلزله شدید در این منطقه ابراز همدردی می‌کنم.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: اقتدار پایدار یک کشور و نظام از اقتدار و توانایی شهروندان آن نشأت می‌گیرد خصوصاً در نظام مردم‌سالار ایران؛ یعنی اگر غیرت و شخصیت شهروندان ایران به علت هزینه‌های سرسام‌آور زندگی و گرانی‌های سرسام‌آور بشکند و مردم در اداره اولیات زندگی خود دچار ذلت و درماندگی شوند، قطعاً مبانی و پایه‌های اقتدار کشور متزلزل می‌شود.

وی ادامه داد: بهترین و واقعی‌ترین اقتدار این است که مبنا بر اقتدار و توانایی و رضایتمندی شهروندان و آحاد مردم یک کشور باشد. از این رو ما باید در یک حرکت متوازن در حوزه دفاعی و حل مشکلات اقتصادی مطابق با تحولات و وقایع روز قوی باشیم.

حسینی در رابطه با طرح ساماندهی کارکنان دولت افزود: باید نمایندگان از پیشنهادات خود بکاهند تا این طرح هر چه سریعتر به قانون تبدیل شود. یکی از اشکالاتی که در دولت سازندگی هزینه‌های زیادی را به مردم تحمیل کرد، برون‌سپاری یا ایجاد شرکت‌های تأمین نیروی انسانی و یا خودگردانی بیمارستان‌ها و ایجاد مدارس غیرانتفاعی بود. از این رو قانون ساماندهی کارکنان دولت باید هر چه سریعتر به تصویب برسد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن درخواستی از هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی بودجه نهادهای فرهنگی عنوان کرد: درخواست می‌کنم بودجه نهادهای فرهنگی در سال آتی به دلیل نداشتن کارکرد موثر، نه تنها افزایش پیدا نکند بلکه این بودجه به آموزش و پرورش اختصاص یابد تا آموزش و پرورش قوی برای تربیت فرزندانمان داشته باشیم.

در ادامه، سیدرضا تقوی، نماینده مردم تهران، در تذکری ضمن تسلیت رحلت عقیله بنی هاشم و تبریک عفو حکیمانه و پدرانه رهبری به مناسبت ایام‌الله دهه فجر که شادی این روزها را دوچندان کرد، گفت: بر اساس سخنان جامع رهبر معظم انقلاب در دیدار فعالان اقتصادی، لازم است هیأت رئیسه مجلس بخش‌های مربوط به خود را در این خصوص پیگیری کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: بازنگری لایحه بودجه، بهره‌وری بهینه آب، گاز و برق و همچنین میزان مدت ساعت اداری کارمندان از جمله این موارد است و مجلس با وضع و اصلاح قانون می‌تواند به اصلاح ساختار اداری کمک کند.

وی در ادامه با هشدار به دولت‌های غربی که به صورت علنی وارد مسائل داخلی ایران شده و دست آنها به خون آلوده است، عنوان کرد: آنها باید دست از تلاش‌های مذبوحانه و شیطانی خود بردارند.

تقوی ادامه داد: آنها امید به روی کار آمدن دولتی غرب‌گرا داشتند اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم ناامید شده و دیوانه‌وار پا روی قوانین بین‌ المللی گذاشتند لذا باید به آنها گفت که دیگر هیچ‌گاه غرب‌گرایا در جمهوری اسلامی روی کار نخواهند آمد.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در پایان با اشاره به سفری گروسی به زودی به ایران خواهد داشت، خاطر نشان کرد: بهتر است شما در نقش همان مدیرکل آژانس به ایران سفر کنید، نه یکی از وزرای رژیم کودک‌کش صهیونیستی و نتانیاهوی جلاد.

همچنین، مسلم صالحی، نماینده مردم اقلید، در تذکر شفاهی خود گفت: ضمن عرض تسلیت رحلت حضرت زینب (س) ، تذکر اول من به وزارت نفت درباره افزایش 10 برابری قیمت گاز مصرفی خانوارهاست.

نماینده مردم اقلید در مجلس یازدهم افزود: دولت باید دو راهکار را انجام شود؛ اول بازنگری در اقلیم بندی شهرستان ها است، برخی شهرستان ها مانند اقلید در یک ماه گذشته دمای منفی 30 درجه را تجربه کرده اند که این موضوع باید بازنگری شود.

وی مطرح کرد: اقلید در اقلیم 2 قرار گرفته است، این تغییر دما با توجه به شرایط آب و هوایی ممکن است در برخی شهرستان های دیگر نیز ایجاد شود.

صالحی تصریح کرد: رئیس جمهور می گوید قیمت گاز را 70 درصد کاهش داده ایم! این تخفیف 70 درصدی با افزایش 10 برابری قیمت همخوانی ندارد، عملاً در شرایط بد اقتصادی، قیمت گاز را 3 برابر از مردم می گیرید. ادعای کاهش قیمت گاز با کدام استاندارد ساختمانی و وسایل گرمایشی؟! از مردم توقع داریم الگوی مصرف را نیز رعایت کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022488