sayrem
17 بهمن 1401 - 11:22

آغاز عزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس از امروز

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آغاز اعزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس از امروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری اعزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس که در سازمان دانش‌آموزی برگزار شد، اظهار کرد: اردوها سابقه طولانی دارد یک موقعیت جذاب و تأثیرگذار برای دانش‌آموزان است. فرصت اوقات فراغت معمولا تاثیرگذارتر در اهداف تربیتی است چون انگیزه آنها در اوقات غیر رسمی بیشتر است و از تکلیف و امتیازبندی خبری نیست. متربی در موقعیتی قرار می‌گیرد که اختیار عمل دارد.

وی با بیان اینکه همه مراکز تعلیم و تربیت برای اوقات غیررسمی یک امتیاز ویژه قایلند، گفت: در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران از روزهای اول انقلاب، فرصت اوقات فراغت و اردوها، فرصت ویژه بوده است.

باقرزاده اضافه کرد: اگر این فرصت جذاب با یک مسایل معرفتی آمیخته شود، تاثیر آن را چند برابر می‌کند. سازمان دانش‌‌آموزی دو برنامه ساماندهی اردوهای جهادی و سفرهای تربیتی را دارد که با تلفیق این دو، سفر زیارت اولی را تبریک دهند. 

وی با بیان اینکه مخاطب این دوره پایه‌های هفتم، هشتم و نهم از سراسر کشور هستند، افزود: کسانی انتخاب می‌شوند که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) نرفتند و اهداف عمومی ما شامل ارتقای مسؤولیت پذیری، مهارت‌آموزی، رشد اجتماعی، شناخت رفقا ، رشد شخصیت دانش‌‌آموزی و اهدا خاص آن شامل انس و الفت با اهل بیت(ع) و شبکه سازی بین کادر مربیان است تا برنامه‌ها مستمر و فرایند باشد. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: امسال ۴۵۰۰ دانش‌آموز دختر اعزام می‌شوند که شامل ۹ دوره ۵۰۰ نفره است که در سفر اول دانش‌‌آموزان استان مرکزی، خراسان جنوبی و شهرستان های استان تهران حضور دارند که دو شب و سه روز است و برنامه معرفتی و تربیتی و شاد مدنظر است.

این خبر در حال تکمیل است 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022043